30-ojoje vasaros universiadoje – ir LSU atstovai

Neapolyje, Italijoje, vyksta svarbiausios studentų sporto varžybos – 30-toji vasaros universiada.  Joje dalyvauja apie 9300 dalyvių iš 128 šalių, tarp jų ir 41 Lietuvos sportininkas.

Universiados programoje iš viso numatyta 18 sporto šakų. Lietuvos studentai varžysis 5 sporto šakose: plaukime, lengvojoje atletikoje, dziudo imtynėse, meninėje gimnastikoje ir šaudyme. Tarp jų ir Lietuvos sporto universiteto atstovai: ieties metikai – absolventė Liveta Jasiūnaitė  ir  Treniravimo sistemų programos antro kurso studentas Edis Matusevičius, šuolininkas į aukštį, Treniravimo sistemų magistrantas Adrijus Glebauskas ir kitų sporto šakų atstovai.

„Linkiu didžiausios sėkmės mūsų sportininkams, kurie suderina ir sportą, ir studijas. Šis pasirinkimas kloja kelią ateities pergalėms tiek stadionuose,  tiek pačiame gyvenime. Visiems sportininkams, jų treneriams, kitiems komandų nariams – stiprios kovotojų dvasios, susitelkimo ir džiuginančių rezultatų“, – linkėjimus išsakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Lietuvos studentai universiadose dalyvauja nuo 1993 metų, kai šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas Lietuvai iškovojo pirmuosius medalius. Iš viso iš 14 universiadų Lietuvos studentai parsivežė 54 medalius: 22 aukso, 12 sidabro, 20 bronzos. Universiadose jau dalyvavo daugiau kaip 950 Lietuvos studentų.

Sėkmingiausia Lietuvos studentams buvo 2011 metų vasaros universiada Šenženyje, Kinijoje, kur mūsų sportininkai iškovojo 13 medalių.

Universiada Neapolyje vyks iki liepos 17 dienos.

Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimą
Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotrauka