2014m. lapkričio mėn. Lietuvos mokslų akademija paskelbė aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursą.

Tumynaitė Laura. Darbo tema « Mokiniu fizinio aktyvumo bei pasyvumo kaita taikant intervencine programa “HOPSport Brain Breaks”. (moksl. vadovas doc.dr.Arūnas Emeljanovas)

Aš gimiau ir augau Kaune. Baigiau Purienų vidurinę mokyklą (dabar KTU inžinerijos licėjus). LSU pasirinkau dėl to, kad daug metų buvau susijusi su sportu. Sportavau lengvąją atletiką, buvau Lietuvos rinktinės narė. Prasidėjus abitūros egzaminams sportavau vis mažiau, todėl pasirinkau kūno kultūros studijų programą, kad visiškai neatitrūkčiau nuo sporto srities, Jau devintoje klasėje buvau tvirtai nusprendus, kad studijuosiu kineziterapiją. Nepavykus gauti valstybės finansuojamos vietos kineziterapijos studijų programoje, pasirinkau pasiūlytą valstybės finansuojamą  kūno kultūros studijų programą. Po pirmojo pusmečio supratau, kad jei šiuo metu pasiūlytų keisti studijų programą į kineziterapijos – nesutikčiau. Ta pati mintis lydėjo iki pat bakalauro baigimo. Tiesiog radau savo mylimą sritį, jaučiausi savose rogėse, buvo labai įdomu visą studijų laikotarpį. Galbūt tai pastūmėjo rinktis magistrantūros studijas, baigus jas norėčiau studijuoti doktorantūroje.

 Rugsėjo pradžioje pradėjome kurti naują projektą su aktyviu šeimyniniu duetu. Organizuojame dienos stovyklas, o nuo sausio mėnesio pradėsime Tolerancijos bei fizinės gerovės centro veiklą. Dirbsime su vaikais, turinčiais antsvorį. Šioje veikloje esu fizinio ugdymo specialistė. Taip pat įtraukti dietologai, psichologai, aktyviai dirbsime su tėvais. Tai veikla, kuri yra labai reiklainga ir sukurta bendradarbiaujant ir gavus pritarimą iš sveikatos specialistų. Šis darbas – tai naujas iššūkis man, kurį aš priimu su malonumu ir matau save. Bakalauro studijų paskaitų metu, seminaruose, išvykose surinktos žinios ir patirtis dabar gali būti panaudotos darbo praktikoje. 

Darbo temą paskatino pasirinkti jos naujoviškumas. Vadovas pasiūlė dalyvauti projekte, bendradarbiaujant su Hong Kongu. Nusprendėme, kad atlikus tyrimą ir išsiaiškinus programos privalumus, tai gali būti nesunkiai rekomenduojama ir diegiama mokyklose kaip nauja fizinio aktyvumo forma. 

SMD konferencija buvo man pirmoji konferencija, kurioje skaičiau pranešimą. Bijojau, kad nežinosiu kaip elgtis, kad nemokėsiu atsakyti į konferencijos komisijos narių klausimus. Nesitikėjau laimėti, tikėjausi padaryti pranešimą patrauklų klausytojams, komisijai. Bandžiau sau įteigti, kad viską atliksiu teisingai. Tikriausiai suveikė minčių galia, kadangi pavyko laimėti pirmąją vietą. Tai buvo pirmas sėkmingas žingsnis pristatant savo bakalauro studijų baigiamą darbą. 

Mano vadovas Arūnas Emeljanovas yra puikių minčių generatorius. Visus keturis bakalauro studijų metus dirbome ne tik studijų klausimais, tačiau vykdėme papildomas veiklas (organizacines, tiriamąsias ir pan.). Visur pavykdavo bendradarbiauti ir pasiekti gerų rezultatų, todėl net nedvejodama pasirinkau jį kaip darbo vadovą. Rezultatai pasiekti eilinį kartą geri. Man su juo labai malonu dirbti ir esu dėkinga jam už visą pagalbą, su kuria pavyksta tobulėti ir siekti aukštumų. 

Iš konkurso tikiuosi laimėjimų. Dabar, kai mano mokslinis darbas pasiekė maksimalių rezultatų, tokių kaip pirmoji vieta SMD, mokslinis straipsnis anglų kalba, maksimalus darbo įvertinimas diplome. Visa tai parodo, kad mano darbas – vertas dėmesio, todėl labai tikiuosi, kad tai pripažins ir konkurso darbų vertintojai. 

Mokslinis darbas man labai patinka, kadangi jo metu gali atrasti naujų dalykų, kuriais gali dalintis su kitais mokslininkais  ir tuo pačiu tobulėji asmeniškai. To vedama aš norėčiau rinktis doktorantūros studijas ir toliau tobulėti mokslinėje veikloje. 

Šis darbas tai buvo pirmas sėkmingas žingsnis mokslo ir studijų srityje. Labai tikiuosi, kad tokių galimybių, žengti tokį žingsnį