Sporto ir turizmo vadybos studijų programos absolventės tyrimas – apie LKF mergaičių krepšinio projektų naudą

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos katedros dėstytojai glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovais ir jų užsakymu pradeda atlikti mokslinius tyrimus.

Praėjusį rudenį Sporto ir turizmo vadybos studijų programos bakalaurė Lineta Gedminaitė, aktyviai įsitraukusi į savanorystę bei renginių organizavimą, atliko tyrimą ir vertino LKF vykdomų mergaičių krepšinio projektų populiarinimą. Linetos tyrimo vadovė buvo prof. dr. Irena Valantinė. L. Gedminaitė ištyrė, kokia yra LKF vykdomų krepšinio projektų U10 „NIKE Vikruolių taurė“, U12 „Ateik, išmok, pranok!”, U14 „Aukime kartu“, U15 „Talentų karta“ nauda mergaitėms tėvų požiūriu, ir vertino pačių tėvų įsitraukimą į šiuos projektus.

Tyrimo rezultatai parodė, kad dalyvavimas LKF organizuojamuose mergaičių krepšinio projektuose dalyvėms teikia visapusišką – emocinę, psichologinę ir fizinę – naudą. Tėvų nuomone, šie projektai motyvuoja mergaites ir toliau žaisti krepšinį. Be to, tėvai išskyrė fizinio aktyvumo svarbą ir gyvenimiškų įgūdžių lavinimą dalyvaujant projektuose. Pasak tėvų, labiausiai ugdomas pasitikėjimas savimi. LKF vykdomuose projektuose dalyvaujančių mergaičių tėvai yra įsitraukę į savo dukrų sportinę veiklą. Jie ne tik skatina savo dukras dalyvauti ir sportuoti, bet ir patys domisi moterų krepšiniu. Tyrime dalyvaujantys tėvai nurodė, kad jų dukrai pradėjus žaisti krepšinį ir dalyvauti LKF vykdomuose projektuose, jie labiau susidomėjo moterų krepšiniu.

„Džiaugiamės, kad jau ne pirmus metus glaudžiai bendradarbiaujame su socialiniais partneriais, atlikdami aktualius mokslinius tyrimus. Šiuo atveju – su Lietuvos krepšinio federacija, kurios užsakymu atliktas tyrimas padėjo išsiaiškinti tėvų požiūrį į mergaičių krepšinio projektus. Tikimės, kad šis tyrimas turės tęstinumą, siekiant įvertinti integruotus tėvų pasiūlymus ir rekomendacijas, kurios skatintų masiškumą bei populiarintų įsitraukimą į mergaičių krepšinį“, – teigė LSU Sporto ir turizmo vadybos studijų programos direktorė prof. dr. I. Valantinė.

„LKF vykdo ne vieną jaunimo projektą. Ieškome būdų, kaip padėti treneriams ir pritraukti į sportą kuo daugiau vaikų. Judame tam tikromis pakopomis – atkreipti dėmesį, sudominti, pritraukti pabandyti, išlaikyti, išugdyti. LKF, kaip idėjų kūrėjai ir ieškotojai, labai svarbu žinoti, kuria linkme eiti. Be grįžtamosios informacijos iš visuomenės galima ir „į lankas“ nuklysti tų idėjų beieškant. Todėl labai džiaugiamės bendradarbiaudami su LSU. Siūlome mus itin dominančias bakalauro ir magistro studijų baigiamųjų darbų temas. Kiek įmanoma įtraukiame LSU studentus į savo projektus, nes norime, kad būsimi tyrėjai pamatytų visą virtuvę iš vidaus ir suprastų, apie ką rašo savo darbuose. Lineta per dvejus metus tapo nepamainoma mergaičių projektų dalyve. Jos atliktas tyrimas mums suteikė labai vertingos informacijos ir išsamiai atsakė į užduotus klausimus. Nuoširdžiai sveikinu Linetą sėkmingai baigus bakalauro studijas ir tikiuosi, kad ties šiuo diplomu ji nesustos”, – teigė Moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Feisbuko paskyros Krepšinio namai nuotrauka