Praktiką Laplandijoje atliekantis LSU studentas M. Paukštys išbando turistams teikiamas paslaugas

Sportinės rekreacijos ir turizmo studijų programos ketvirtakursis Mindaugas Paukštys praktiką atlieka vienoje didžiausių Laplandijos sostinės Rovaniemi turizmo įmonių. Ši įmonė bendradarbiauja su vietiniais turizmo verslais, tad gali pasiūlyti daug turizmo paslaugų, ypač susijusių su kelionėmis ir nuotykiais gamtoje. „O nuotykiai prasideda nuo nuotaikingo pasivaikščiojimo, išbandant neįprastus sniego batus vietinėse apylinkėse ar galingais sniego motociklais pervažiuojant netoliese esančią upę, ir tęsiasi miško glūdumoje, kepant tradicines dešreles ir stebint šiaurės pašvaistės – Aurora Borealis – šokį naktyje“, – pasakoja LSU studentas.

M. Paukštys džiaugiasi pasirinkęs Erasmus praktiką Rovaniemi. Šis miestas yra oficiali istorinio Laplandijos regiono sostinė, įsikūrusi maždaug apie 10 km nuo poliarinio rato. Per žiemos sezoną miestas traukia būrius turistų iš viso pasaulio, todėl, anot, Mindaugo, šiuo metų laiku praktika dar įdomesnė. „Rovaniemi iš kitų Laplandijos vietovių išsiskiria šaltomis žiemomis, stūksančiais kalnais sniego ir itin trumpomis dienos šviesos valandomis. Galbūt trumpa diena skamba šiek tiek bauginančiai, tačiau čia galima prasiblaškyti ir praskaidrinti nuotaiką medituojant, šildantis saunoje ar stebint šiaurės pašvaistę. Kolegos ir draugai iš įvairių pasaulio kampelių neleidžia nuobodžiauti, tyrinėjant įvairias kultūras bei papročius“, – įspūdžiais dalijasi LSU studentas.

Primename, kad Erasmus praktika – tai galimybė studentams atlikti praktiką vienoje iš daugelio organizacijų ar įmonių, esančių Europos Sąjungoje. Per praktiką studentai įgyja naujausių žinių, profesinių įgūdžių, artimiau susipažįsta su pasirinktos šalies kultūra, tradicijomis ar net ekonomika.