Penkios priežastys, kodėl turėtumėte rinktis Lietuvos sporto universitetą

Būsimasis studente!

Tai yra mano, Lietuvos sporto universiteto (LSU), atviras laiškas Tau.

Jei sportuoji, domiesi sportu ar sveika gyvensena, o gal ateityje planuoji būti sporto, fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos, reabilitacijos ar vadybos specialistu, net neabejoju, kad LSU bus geriausias Tavo pasirinkimas.

Skubu įvardyti penkias priežastis, kodėl turėtum pasirinkti vieną iš šešių mano siūlomų bakalauro studijų programų.

Sportiškiausia aplinka

Jei nuspręsi pasirinkti LSU, trejus, o gal ir ketverius metus tai bus antrieji Tavo namai. Didžiuojuosi, kad mano bendruomenės nariai – studentai, dėstytojai, mokslininkai ar administracijos darbuotojai – čia kuria sportu ir sveika gyvensena alsuojančią aplinką.

Universiteto dėstytojai turi vieną bendrą tikslą – parengti tvirtus ir daug žinių sukaupusius šalies sporto specialistus. Šiam tikslui pasiekti labai svarbus betarpiškas studentų ir dėstytojų bendravimas, todėl galiu neabejodamas teigti, kad Universiteto bendruomenė – kaip šeima.

Šeima, kurioje Tu visada surasi atsakymus į Tau rūpimus klausimus. Šeima, kurioje galėsi realizuoti save ir tobulėsi kaip specialistas.

Didžiuojuosi tuo, kad čia nuolat užsuka alumnai ar dabar studijuojantys olimpiečiai, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai, kurie ne tik semiasi žinių iš LSU dėstytojų, bet ir patys dalijasi asmenine patirtimi.

Nesvarbu, planuoji būti sporto šakos treneriu ar sveikatingumo treneriu, kineziterapeutu, fizinio ugdymo mokytoju ar visuomenės sveikatos specialistu, o gal sporto vadybininku – esu tikras, kad LSU sukaupsi didelį teorinių ir praktinių žinių bagažą.

Dvikryptė karjera ir saviraiška

„Nemanau, kad yra koks kitas Lietuvos universitetas, kuriame vienoje vietoje būtų ir studijos, ir mokslas, ir visos sportinės galimybės, geresnės negu LSU. Čia yra viskas, ko reikia sportininkui, nesvarbu – ar jis profesionalas, ar mėgėjas“, – teigia LSU sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas.

Iliustruodamas prorektoriaus žodžius norėčiau Tave nukelti į hipotetinę situaciją. Įsivaizduok, kad esi profesionalus sportininkas, gyvenantis labai greitu treniruočių, stovyklų ar varžybų ritmu. Atrodo, kad mokytis Universitete tokiu tempu veikiausiai neįmanoma, tiesa? Klysti, nes tai suderinti tikrai galima.

LSU savo studentams siūlo siekti dvikryptės karjeros, kai galima ir studijuoti, ir profesionaliai sportuoti. Čia kiekvienam didelio meistriškumo sportininkui pritaikomas individualus studijų planas.

Šis planas leidžia suderinti modulių atsiskaitymus taip, kaip patogu pačiam studentui – laviruojant tarp treniruočių stovyklų ar svarbių pirmenybių datų.

Be to, LSU suteikia galimybių studento saviraiškai. Čia susibūrę net 10 sporto komandų, galima rinktis iš 14 individualių sporto šakų, jungtis prie Studentų atstovybės ar Studentų mokslinės draugijos arba užsiimti savanoryste.

Sporto mokslo lyderis

Galimybė prisiliesti prie sporto mokslo – dar vienas studijų LSU privalumas. Ar žinai, kad LSU mokslininkai yra lyderiai Baltijos šalyse, o pagal sporto mokslo pasiekimus lenkia netgi nemažai Skandinavijos ir Vakarų Europos valstybių aukštųjų sporto mokyklų?

Tai patvirtina ir prestižinis Šanchajaus aukštųjų mokyklų sporto mokslo reitingas, kuriame LSU užima 133 vietą iš 30 586.

Kaip ir pridera tikriems sporto mokslo lyderiams, esame inovatoriai. Turime pirmąją ir vienintelę šalyje inovatyvią mobiliąją sporto mokslo laboratoriją – įvairių testavimo įrenginių gausų autobusiuką, galintį nuvykti į bet kurį Lietuvos kampelį ir ten atlikti mokslinius tyrimus.

Net neabejoju, kad Tave sudomins LSU veikiančios ir naujausia sporto mokslo aparatūra aprūpintos laboratorijos bei galimybė prisiliesti prie šalies sportininkams ir visuomenei naudingų tyrimų bei atradimų.

Unikali vieta ir nemokamos sporto erdvės studentams

Dar vienas LSU išskirtinumas – unikali lokacija Kaune: Žaliakalnyje, šalia miesto centro, įsikūrusiame studentų miestelyje kone vienoje vietoje rasi viską, ko reikia sportininkui ar fizinį aktyvumą propaguojančiam žmogui.

Be Centrinių, II ir III rūmų, dviejų bendrabučių bei bibliotekos, LSU turi išskirtinę sporto infrastruktūrą – lengvosios atletikos maniežą, plaukimo baseiną ir krepšinio, gimnastikos, bokso, dziudo, treniruoklių bei kitas sporto sales.

Beje, visi LSU studentai tam tikromis valandomis gali sportuoti baseine ir kitose sporto bazėse nemokamai. Universiteto aplinka pritaikyta ir negalią turintiems asmenims.

Galimybė studijuoti partnerių universitetuose užsienyje

Universiteto ir socialinių partnerių bendradarbiavimas Tavo studijoms gali padėti netgi keliais būdais. Pirmasis – galimybė pradėti savo karjerą jau Universitete. Per studijas ar praktiką galėsi bendradarbiauti su socialiniais partneriais sporto, sveikatinimo, reabilitacijos bei kituose sektoriuose.

Antrasis būdas – pasisemti tarptautinės patirties partnerių universitetuose užsienyje. Pagal „Erasmus+“ programą kiekvienas LSU studentas gali rinktis dalines studijas ar praktiką daugiau nei 90 Europos ar kitų pasaulio šalių aukštųjų mokyklų bei organizacijų.

Be kone 30 Europos valstybių, turėsi galimybę vykti dalinių studijų ar praktikos į Jungtinėse Amerikos Valstijas, Izraelį, Sakartvelą, Japoniją ar Taivaną. Atmink, kad Universitetas suteikia ne tik žinių, bet ir platesnę pasaulėžiūrą, tad tarptautinėmis galimybėmis naudotis ne tik reikia, bet ir labai naudinga.

________________________________________________________________________

Tikiuosi, kad šis mano laiškas padėjo Tau atsakyti bent į dalelę kilusių klausimų, o gal net ir apsispręsti pasukti Lietuvos sporto universiteto link.

Jei dar norėtum informacijos apie LSU studijų proceso organizavimą ar studijų programas, drąsiai kreipkis į Studijų departamentą tel.  8 677 69 495 arba el. paštu priemimas@lsu.lt

Iki greito susitikimo!

Tavo būsimas
Lietuvos sporto universitetas