Pasaulinio lygio profesoriaus paskaitos – LSU studentams ir dėstytojams

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų studijų programos krepšinio ir kitų sporto šakų specializacijų studentai bei magistrantai turėjo unikalią galimybę išklausyti prof. Miguel Angel Gomez Ruano iš Madrido technikos universiteto Fizinio aktyvumo ir sporto mokslų fakulteto nuotolinių paskaitų ciklą „Inovatyvių technologijų ir treniravimo metodų taikymas krepšinyje“: Non-linear pedagogy of training tasks in basketball, Coaching science in basketball, Athlete training technologies in basketball, Modelling performance in basketball, The use of sport analytics in basketball.

LSU dėstytojams, magistrantams, doktorantams bei Krepšinio studijų ir mokslo centro mokslininkams profesorius vedė nuotolinį mokslinį seminarą Research in Basketball.

„Į profesoriaus Miguel Angel Gomez Ruano paskaitas registravosi ne tik daug I ir II pakopos studentų, bet ir LSU dėstytojai. Kiekvienoje paskaitoje buvo apie 60 klausytojų. Studentai ir dėstytojai džiaugėsi, kad paskaitos vedamos labai profesionaliai, įtraukiančiai, pateikiama itin daug vertingos naujausios informacijos, tad dvi valandos prabėga ypač greitai. Labai norėčiau padėkoti Švietimo mainų paramos fondui ir LSU už suteiktą galimybę šiam lektoriui vykdyti nuotolines paskaitas, nes tai itin naudinga tiek studentams, tiek dėstytojams“, – teigė Treniravimo mokslo katedros dėstytoja doc. dr. Rasa Kreivytė

„Profesoriaus paskaitos buvo labai įdomios. Jų turinys itin aktualus krepšinio specialybę pasirinkusiems studentams, besidomintiems naujausiomis treniravimo metodikomis bei šiuolaikiniais treniruočių planavimo bei varžybinės veiklos analizės metodais. Šalia itin naudingo turinio man didelį įspūdį paliko lektoriaus gebėjimas paprastai, suprantamai ir vaizdžiai pateikti medžiagą, visa laiką išlaikant maksimalų klausytojų dėmesį“, – įspūdžiais dalijosi LSU alumnė, Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programos magistrė Lina Brazdeikytė.

„Profesoriaus Miguel Gomez paskaitos buvo aukščiausios lygio. Per šią paskaitų savaitę sužinojau labai daug ir tikiuosi, kad lektorius galės sugrįžti kasmet. Jis suteikė įžvalgų apie mano dabartinius tyrimus ir pasėjo sėklas būsimiems tyrimams“, – džiaugėsi Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programos antro kurso studentas Stefan Hendriks.

„Dalyvauti profesoriaus paskaitose ir išgirsti, kaip mąsto, kokias šiandienes krepšinio problemas bei iššūkius mato vienas geriausių Ispanijos tyrėjų – nepakartojama. Kiekvienoje paskaitoje kaskart gaudavau didelį motyvacijos impulsą ieškoti įvairių atsakymų, kurie padėtų mūsų šalies krepšiniui dar labiau progresuoti. Tikiuosi, kad ir studentai išgirdo ne vieną puikią mintį, idėją, pamatė, koks įvairiapusis ir įdomus yra krepšinis“, – sakė Treniravimo mokslo katedros dėstytojas dr. Kęstutis Matulaitis.

„Miguel Angel Gomez Ruano yra geriausias krepšinio taikomųjų tyrimų mokslininkas, turintis gilių žinių apie krepšinio statistiką ir analitiką. Nenuostabu, kad jo paskaitos įkvėpė daugelį LSU studentų ir tyrėjų šiomis mokslinių tyrimų temomis. Apskritai profesorius pateikė daug įdomių praktinių pavyzdžių, kurie padėjo studentams visiškai suprasti aptariamą temą. Manau, šios paskaitos iš esmės praturtino studentų žinias ir suteikė daug potencialių idėjų mūsų krepšinio tyrimų grupės nariams“, – teigė Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslinės grupės „Krepšininkų rengimo modernios technologijos“ vadovas doc. dr. Daniele Conte.

 Profesorius Miguel Angel Gomez Ruano turi 11 metų pedagogo ir mokslininko patirties. Yra aktyvus mokslininkas – per pastaruosius 5 metus publikavo 117 straipsnių (21 – 2019 m., 21 –2018 m., 25 – 2017 m., 21 –2016 m., 29 – 2015 m.) Web of Science, Scopus bei tarptautinėse duomenų bazėse referuojamuose leidiniuose. Tarptautinių ir nacionalinių (Ispanijos) mokslinių konferencijų pranešėjas, tarptautinių mokslinių žurnalų redaktorių grupės narys. Kaip kviestinis dėstytojas skaito paskaitas kituose užsienio universitetuose, 2019 m. pavasarį 3 mėn. stažavosi Kanadoje, kur atliko mokslinius krepšinio srities tyrimus.

Prof. Miguel Angel Gomez Ruano paskaitų ciklą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas ir LSU.