PAL studijų programos studentas K. Kuusinenas: įgytas žinias pritaikiau treniruodamas mažuosius ledo ritulininkus

Lietuvos sporto universitete 23-ejų studentas Konsta Kuusinenas iš Suomijos susidomėjo Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos (Physical activity and lifestyle) programa, kuri suteikė puikių galimybių tobulėti. Jis tikina, kad tiek patirties gimtoje šalyje nebūtų įgijęs. Ketvirtakursis studentas džiaugiasi, kad universitete tobulėjo kaip asmenybė ir jaunas specialistas.

Dabar jau paskutinio kurso studentas Konsta Kuusinenas 2015-aisiais svarstė, kur studijuoti: Švedijoje ar Lietuvoje. Pasirinko mūsų šalį. Pasak studento, Lietuva jam buvo nauja šalis, apie ją žinojęs labai nedaug. Konstai labiausiai patiko tarptautinė programa Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena. Tokių programų nebuvo radęs nei viename universitete, kuriais domėjosi. „Sporto mokslas paprastai siejamas su fiziniu lavinimu arba biologija, o ši programa apima kur kas daugiau. Tai mityba, psichologija, mankšta, fizinis aktyvumas, visuomenės sveikata ir kita. Ši programa leidžia geriau suprasti sveikatos, fizinio aktyvumo ir sporto sritis. Tai ir nulėmė mano pasirinkimą”, – pasakoja Konsta. Jo nuomone, jei būsimi studentai domisi sveikata, sportu, nori taisyklingai sportuoti ir sveikai gyventi, o tai dabartiniame pasaulyje aktualu, tuomet ši programa suteikia visas galimybes gauti šios srities žinių. Dėstytojai geranoriški, padeda, jei studentai siekia įgyti kuo daugiau žinių.

Konsta nuo vaikystės žaidė ledo ritulį, tad prieš atvykdamas į Lietuvą jis susirado Kaune „Griunvaldo“ ledo ritulio mokyklą ir pasisiūlė bendradarbiauti. Suprasdamas, kad Suomijoje ledo ritulys yra toks pat svarbus, kaip Lietuvoje krepšinis, „Griunvaldo“ ledo ritulio mokyklos direktorius Linas Paražinskas mielai priėmė Konstą, o besibaigiant jų bendradarbiavimui įteikė padėką „Už puikų darbą su vaikais”.

K. Kuusinenas labai vertina tai, kad žmonės juo pasitikėjo: „Suomijoje aš niekada nebūčiau gavęs tokių pareigų. Man suteikė didžiulę atsakomybę ir kartu daug laisvės, suteikė galimybes būti kūrybingu treneriu”, – pasakoja LSU studentas.

Konsta sako, kad labiausiai jam patinka populiarinti ledo ritulį, rengti ir įgyvendinti treniravimo programą. „Kai treniruoju vaikus, sutelkiu dėmesį į vaiko asmenybę ir jo gebėjimus. Kauno „Griunvaldo“ ledo ritulio mokykla rengia puikias treniruotes, tobulinimosi stovyklas“, – pasakoja K. Kuusinenas.

Treniruojant vaikus studentui iškildavo sunkumų dėl anglų kalbos, būdavo sunku susikalbėti. Tačiau K. Kuusinenas supranta, kad tai ne vaikų problema, o jo. Studentas stengėsi sukurti tokias treniruotes, kuriose vaikai kuo daugiau mokytųsi savarankiškai, mąstytų aikštelėje ir įgytų praktinių žinių.

„Turi suprasti vaiką ir jo pasaulį, tada atsiranda pasitikėjimas tarp trenerio ir vaikų. Įgijau nemažai patirties, kaip juos mokyti. Per treniruotes vaikas ugdomas ir kaip asmenybė, todėl treneriui tenka dar didesnė atsakomybė. Tai patirtis, kurios niekada nebūčiau turėjęs Suomijoje”, – atvirauja Konsta.

Paklaustas apie įspūdžius Lietuvoje, K. Kuusinenas sako, kad viena vertus Lietuva lyg panaši į šiaurės šalis, bet kita vertus ji – šiaurės ir vidurio Europos šalių kultūrų mišinys. Žmonės Lietuvoje labiau moka mėgautis akimirkomis nei šiauriečiai. Kartais, iš pirmo žvilgsnio, jie gali atrodyti bambekliai, bet iš tiesų labai draugiški ir linkę padėti, net jei nemoka užsienio kalbos. Konstai Lietuva atrodo labai moderni šalis, tik lietuviams reikia išmokti vertinti tai, ką turi.

Plačiau apie Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos (Physical Activity and Lifestyle) programą