PAL studentams ir dėstytojams – virtualus tarptautinis intensyvus kursas

Jau septintą kartą pavasaris atneša džiugią žinią Physical Activity and Lifestyle (PAL) studijų programos studentams ir dėstytojams ne tik Lietuvos sporto universitete. Tai metas, kai keičiamasi naujausiomis mokslinėmis, profesinėmis fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos žiniomis per tarptautines intensyvias PAL studijų savaites. Per  bendradarbiavimo ryšiai jauniems žmonėms užsimezga ilgam ir praverčia jų ateities karjerai.

Tarptautinės PAL studijų savaitės iniciatorius 2015 m. buvo Rio Maior sporto institutas (Portugalijoje). Po metų, 2016-aisiais, jau tradiciniu renginiu tapusi savaitė vyko Hanze taikomųjų mokslų universitete (Groningene, Nyderlanduose). 2017 m. PAL studentų grupė iš Nyderlandų ir Portugalijos atvyko į LSU organizuotą tarptautinę savaitę. 2018 m. tokia savaitė surengta InHolland taikomųjų mokslų universitete (Harleme, Nyderlanduose), o 2019 m. – vėl Rio Maiore.

Pernai buvo planuota tokį renginį vykdyti vėl LSU, tačiau paskutinėmis pasirengimo dienomis, pasaulyje vis labiau nerimstant COVID-19 pandemijai, susitikimas Kaune gyvai, deja, buvo atšauktas. Nepaisant to, bendromis kolegų pastangomis buvo surengta nuotolinė tarptautinė PAL studentų diena. Remiantis šia patirtimi ir sulaukus daug nuoširdžių teigiamų atsiliepimų iš dalyvių, šiemet žengta dar drąsiau. Karantino suvaržymai, apėmę daugelį pasaulio šalių, diktuoja ir naujas studijų sąlygas, tad PAL tarptautinio tinklo narių siūlymu 2021 m. balandžio 16–28 d. virtualiai bus pristatomas tarptautinis intensyvus kursas Combined Lifestyle Interventions in COVID-19 Times (1 ECTS), į kurį per pirmąją savaitę jau užsiregistravo 42 dalyviai iš 7 šalių.

Norintieji pasiklausyti paskaitų (neįskaitant kreditų) detalesnę programą ras čia: PAL online lectures (Spring 2021)

Nuotraukoje – akimirka iš tarptautinio PAL tinklo narių nuotolinio susitikimo rengiant intensyvų studijų modulį