Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – Tvari biblioteka

2022 m. balandžio 23-29 d. paskelbtos tradicinės 22-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – TVARI BIBLIOTEKA.

 Biblioteka jau savo prigimtimi yra tvari organizacija – skatina tvarų vartojimą skolindama leidinius savo vartotojams, dovanodama jau perskaitytas knygas, kad jas galėtų skaityti kiti (Mainų bibliotekėlė), didelę dalį informacijos pateikdama skaitmeniniu formatu (duomenų bazės, elektroniniai periodiniai leidiniai ir knygų kolekcijos) ir tuo prisidėdama prie gamtos išteklių išsaugojimo.

LSU biblioteka įsikūrusi ypatingai tvarioje aplinkoje – visai šalia senojo Kauno ąžuolyno.

Mūsų tvarumo kolekcijoje yra įvairių išteklių lietuvių, anglų ir kitomis kalbomis, įskaitant spausdintas ir elektronines knygas bei mokslo straipsnius, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas tvarumui ir tvariam gyvenimui. Kviečiame susipažinti su tvarumo kolekcija bibliotekos kataloge ir virtualioje bibliotekoje.

Vienas iš bibliotekos siektinų tikslų – tvarumo ugdymas, t. y. bibliotekos vartotojų sugebėjimo tvariai mąstyti ir veikti ugdymas. Tačiau norint gyventi tvariau, pirmiausia reikia pradėti nuo savęs: mažinti vartojimą, siekti žinių ir ugdytis sąmoningumą. LSU bibliotekos darbuotojos prisideda prie aplinkos tvarumo vykdamos į darbą viešuoju transportu arba pėsčiomis, domisi naujausia literatūra tvarumo tema, dalyvauja seminaruose ir konferencijose.

Baigiamasis savaitės renginys – konferencija TVARI BIBLIOTEKA, kuri vyks balandžio 29 d. 10.00 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, renginys bus transliuojamas internetu LBD FB profilyje ir Biblioteka visiems YouTube kanale. Kviečiame dalyvauti!