LSU studentas E. Matakas trečią kartą triumfavo Europos neįgaliųjų plaukimo čempionate

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų studijų programos studentas Edgaras Matakas trečią kartą triumfavo Portugalijos saloje Madeiroje vykstančiame Europos neįgaliųjų plaukimo čempionate.

Distanciją per 58.83 sek. įveikęs E. Matakas buvo nepralenkiamas 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir Europos čempionate iškovojo trečiąjį aukso medalį. Prieš tai plaukikas aukščiausio rango apdovanojimą laimėjo 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi ir 100 metrų plaukimo krūtine rungtyse.

Finale E. Matakas antrą kartą per tą pačią dieną pagerino asmeninį ir Lietuvos neįgaliųjų rekordą – ryte vykusioje atrankoje jo rezultatas buvo 59.73 sekundės.

Primename, kad prieš kelias dienas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje E. Matakas distanciją įveikė per 1 min. 16.35 sek. ir taip užfiksavo asmeninį rekordą bei iškovojo antrąjį Europos pirmenybių aukso medalį.

Pirmąjį Senojo žemyno čempionato aukso medalį E. Matakas laimėjo gegužės 16 dieną, kai 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje atstumą įveikė per 26.05 sekundes. Dar geresnį rezultatą LSU studentas užfiksavo atrankos plaukime, kuriame distanciją įveikė per 25.89 sekundes. Plaukikas vos per 0.07 sekundės atsiliko nuo Senojo žemyno rekordo – 25.82 sekundžių laiką 2008 metais Pekine pasiekė ispanas E. Enhamedo.

Nors Europos čempionato auksas 50 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje E. Matakui buvo pirmasis, lietuvis šioje disciplinoje 2017 metais vykusiose pasaulio pirmenybėse buvo iškovojęs aukščiausios prabos medalį.