LSU magistrantė ir doktorantė tobulinosi tarptautinėje stovykloje Italijoje

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Turizmo ir sporto vadybos magistrantė Natalja Pilipaitytė-Bojarčienė ir doktorantė Paulina Palujanskiene (vadovė Biruta Švagždienė) rugsėjį Veronoje (Italija) dalyvavo stovykloje „Tradiciniai žaidimai, lauko veiklų tendencijos ir naujovės“. Renginyje savo patirtimi, atliktais tyrimais ir idėjomis dalijosi dalyviai iš Italijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Irano, Portugalijos.

Pranešimuose atsispindėjo ne tik tradicinių žaidimų ar lauko veiklų tematika. Buvo pristatytos ir naujausios sveikatos stiprinimo fiziniu aktyvumu tyrimų tendencijos, sporto edukacinių veiksnių pritaikymo kokybiniams tyrimams švietimo įstaigose galimybės.

Doktorantė P. Palujanskienė skaitė pranešimą anglų k. „Sporto paslaugų edukaciniai veiksniai mokykloje. Raiška bei galimybės“. Jame aptarti sporto paslaugos edukaciniai veiksniai, susiję su mokyklos, kaip besimokančios organizacijos, kokybės siekimo lūkesčiais. Tuo norima atsakyti į klausimą, kaip mokykla gali pagerinti organizuojamų sporto paslaugų kokybę.

Renginio metu dalyvės domėjosi įvairių praktikų pritaikymo galimybėmis skirtingose šalyse, susipažino su Veronos universiteto infrastruktūra, naujovėmis, dėstomomis programomis, Italijos socialiniais bei kultūriniais ypatumais. Stovyklos programoje teorija buvo derinama su praktinėmis veiklomis.

Per vienintelę laisvą dieną LSU atstovės lankėsi Venecijoje. Pasak Nataljos ir Paulinos, kad ir daugelyje stovyklų ar kvalifikacijos tobulinimo renginių dalyvautum, kiekvienas jų suteikia neįkainojamų patirčių. O Italija – kad ir kiek kartų čia besilankytum, visuomet kuo nors maloniai nustebina.

Paulinos Palujanskienės informacija