LSU bendradarbiaus su Lietuvos sportinių šokių federacija

Estetiškai, intelektualiai ir dinamiškai sporto šakai – sportiniams šokiams – mūsų šalyje puoselėti jėgas suvienijo Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF). Šių institucijų bendradarbiavimo sutartį pasirašė LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė ir LSŠF prezidentas Gintaras Skorupskas. Renginyje dalyvavo LSŠF viceprezidentas Virginijus Visockas, LSU sporto ir partnerystės prorektorius doc. dr. Vidas Bružas, Universiteto bendruomenės atstovai.

„Lietuvos sportinių šokių federacija – tarsi skėtis, po kuriuo susibūrę visi, kurie myli šokį. Ji vienija ir klubus, ir rezultatų siekiančius bei mūsų šalies vardą pasaulyje garsinančius didelio meistriškumo šokėjus, ir įvairaus amžiaus žmones, kurie šoka savo malonumui. Kad sportiniai šokiai Lietuvoje ir toliau populiarėtų, kad šokėjus ugdantys pedagogai ir treneriai nuolat tobulėtų, keltų kvalifikaciją, o karjerą baigę šokėjai siektų tapti treneriais, mums labai padėtų Lietuvos sporto universiteto mokslinė, metodinė ir pedagoginė patirtis“, – teigė LSŠF prezidentas G. Skorupskas.

Pasak LSU rektorės D. Rėklaitienės, Universitete jau kelis dešimtmečius rengiami sportinių šokių treneriai, siekiama, kad po studijų jie gebėtų treniruoti ir vaikus, ir didelio meistriškumo sportininkus-šokėjus. „Tikimės, kad bendradarbiaudami su Lietuvos sportinių šokių federacija greičiau sužinosime sportinių šokių bendruomenės poreikius, o atsižvelgdami į konkrečius pasiūlymus tobulinsime studijų modulius, kartu rengsime bendrus projektus“, – sakė D. Rėklaitienė.

Be to, didelio meistriškumo LSŠF sportininkai turės galimybę išbandyti įvairius LSU vykdomus testavimus, susipažinti su mokslinių tyrimų rezultatais, padėsiančiais gerinti šokėjų fizinį ir psichologinį parengtumą.

LSU pasirengęs įtraukti LSŠF vienijamus šokio pedagogus ir trenerius į nuolat vykdomus seminarus ir kursus, parengti ir vykdyti specialią kvalifikacijos kėlimo programą.