LSU alumnė: „Džiaugiuosi, kad studijos padėjo atrasti save visuomenės sveikatos srityje“

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos alumnė Austėja Lukševičienė įsitikinusi, kad sėkmingas studijų pasirinkimas – tiesiogiai susijęs su jos šiandienine karjera.

Per praktiką Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Vilniaus departamente, Austėja puikiai užsirekomendavo ir sulaukė pasiūlymo dirbti nuolat. Dabar ji Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė, valstybės karjeros tarnautoja.

„Kai rinkausi Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijas LSU, ypač viliojo tuometė galimybė per ketverius metus įgyti dvigubą – visuomenės sveikatos ir sporto – bakalauro laipsnį.

Studijuojant LSU labiausiai patiko profesionalūs dėstytojai, su kuriais galėjome pasikonsultuoti, diskutuoti, dalytis patirtimi. Man kiekviena paskaita buvo naudinga. Be praktinių darbų, buvo daug ir teorijos, bet ją dėstytojai pateikdavo įdomiai ir patraukliai. Jie visuomet atsižvelgdavo į mūsų, studentų, norus ir galimybes.

Studijas derinau su šeima – po paskaitų skubėdavau pas namiškius į Vilnių, tad kitų studentiškų veiklų Universitete negalėjau imtis.

Itin naudingos buvo praktikos. Studijuodama trečiame kurse pirmąją praktiką atlikau slaugos ligoninėje. Čia įgijau puikios patirties kaip fizinio aktyvumo specialistė. Na o antroji praktika buvo ketvirtame kurse. Ją atlikau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriuje. Esu dėkinga dėstytojai, kuri padėjo surasti praktiką būtent šioje įstaigoje. Buvo pats COVID-19 pandemijos įkarštis, tad ir visiems darbuotojams, ir man, praktikantei, teko daugybė iššūkių. Mano darbai daugiausia buvo susiję su koronaviruso, gripo, kitų oru plintančių ligų valdymu. Beje, jau per praktiką daviau interviu radijui ir televizijai. Džiaugiuosi, kad ši praktikos vieta tapo mano nuolatiniu darbu. Čia galiu kuo puikiausiai save realizuoti.

Būsimiesiems studentams linkiu atsakingai rinktis studijų kryptį, būti motyvuotiems ir studijų metais stengtis įgyti kuo daugiau patirties, sukaupti naujausios profesinės informacijos, nebijoti diskutuoti su dėstytojais ir turėti tvirtą nuomonę, siekti savo tikslų ir svajonių“, – sako Fizinio aktyvumo ir visuomenės studijų programos alumnė Austėja.