Jubiliejų švenčiantis Vladas Garastas: „Sportas – kiekvienos valstybės vertybė“

  Šiandien 85-ąjį jubiliejų švenčia Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas, LSU garbės daktaras Vladas Garastas. Gražios šventės proga legendinis krepšinio treneris dalijasi mintimis apie sporto ir kūno kultūros raidą ir perspektyvas.

  „Sportas – kiekvienos valstybės vertybė. Juk sporto pergalės, kaip ir meno ar kitos srities laimėjimai, geriausiai garsina šalį“, – įsitikinęs V. Garastas. Pasak jo, jau 1932 m. jaunos Lietuvos valstybės vadovai suprato sporto ir kūno kultūros svarbą – priėmė Kūno kultūros įstatymą, šiai veiklai plėtoti pasitelkė politikus, mokslo žmones, užsienyje baigusius kūno kultūros studijas. Buvo įkurti Aukštieji kūno kultūros kursai, išaugę į dabartinį Lietuvos sporto universitetą, jau daugiau kaip 80 metų tęsiantį trenerių, kūno kultūros ir sveikatinimo specialistų rengimo tradicijas. „Sportas labai dinamiška sritis. Čia reikia nuolat tobulėti, taikyti naujausius atradimus ir technologijas, tad mūsų sporto ateitis neįsivaizduojama be Universiteto“, – tvirtina garsus krepšinio treneris.

  Daugiau V. Garasto įžvalgų apie sporto ir kūno kultūros svarbą bei savarankiško Lietuvos sporto universiteto reikalingumą – vaizdo reportaže:

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija