Būsimiems treneriams LSU – inovatyvios socialinių partnerių platformos

Šiuolaikinis sporto ir fizinio aktyvumo pasaulis sparčiai keičiasi. Profesionaliems treneriams, sporto ir sveikatingumo organizacijų vadovams kyla vis daugiau iššūkių valdant sportininkų rengimo, veiklų organizavimo ir administravimo, klientų aptarnavimo procesus. Lietuvos sporto universiteto (LSU) socialinių partnerių Stats4sport komanda sukūrė Sporto organizacijos valdymo platformą, galinčią padėti treneriams, vadovams, sporto entuziastams, žaidėjams bei analitikams sekti savo komandos pasirodymą bei atrasti svarbiausias tendencijas.

Produkto kūrėjas bei plėtros vadovas Marius Babravičius nuolat atstovauja Stats4sport Universitete: pristato sporto organizacijos valdymo platformos galimybes studentams ir LSU kursų klausytojams, yra kviestinis Treniravimo sistemų studijų programos lektorius.

Tikimės, kad glaudus bendradarbiavimas ir LSU studentų galimybė nemokamai naudotis Stats4Sports įrankiais ugdo būsimųjų sporto ir fizinio aktyvumo specialistų šiuolaikišką ir inovatyvų požiūrį į savo darbo organizavimą. Labai svarbu, kad XXI amžiuje išnaudotume visas šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes. Tai įrodo ir Universiteto studentų atsiliepimai.

Ketvirto kurso studentas Armantas Slanina:Labai džiaugiuosi, kad galiu mokytis pasitelkdamas „Auri-Dohm“ programą, kurią sukūrė didelį praktinę trenerio patirtį sukaupę specialistai. Futbolo specializacijos studentams tikrai yra ko pasimokyti. Tai programa, padedanti geriau suprasti apie futbolo treniravimo periodizaciją, treniravimo kryptis, amžiaus tarpsnių ypatumus. Manau, labai naudingi treniruočių kūrimo ir vaizdo analizės įrankiai, be kurių negali apsieiti joks šiuolaikinis treneris. „Auri-Dohm“ programa kartu su „Stats4sport“ platforma suteikia galimybę geriau pasirengti futbolo trenerio darbui, įgyti pasitikėjimo žengiant pirmuosius savarankiškus trenerio žingsnius.“

„Esu Saulius Geležūnas, LSU trečio kurso studentas, futbolo specializantas. Šiais mokslo metais pradėjau naudoti Stats4sport programą atlikdamas užduotis Universitete bei futbolo trenerio praktiką. Platforma patogu naudotis, nes visi suplanuoti pratimai, treniruotės bei treniruočių grafikai ir dar daugiau – vienoje vietoje. Atliekant nuotolinę futbolo praktiką buvo patogu kurti pratimus ir treniruočių planus pasinaudojant animuotais programos įrankiais pagal „Auri-Dohm“ treniruočių metodiką. Čia labai plačiai, detaliai bei suprantamai paaiškinti ir rekomenduojami pratimai bei treniruočių planai, ir makrociklai, pateikiama metodikos vizija. Be to, „Auri-Dohm“ programa yra vertinga dėl to, kad metodika ir treniravimo kryptys yra pateiktos visoms amžiaus grupėms – nuo darželinukų iki jaunuolių, žengiančių į suaugusiųjų futbolą.
Šiuolaikinis treneris privalo taikyti modernias treniruotės valdymo technologijas, iš kurių viena yra vaizdo analizė. Stats4sport programa turi tam skirtą įrankį, kuriuo teko naudotis atliekant futbolo rungtynių analizės užduotį. Darbą buvo patogu atlikti dėl programos paprastumo ir veiksmų aiškumo: žymekliai, galimybė juos sukurti pagal poreikius bei suskirstyti į atskirus epizodų rinkinius labai palengvino atlikti užduotį ir darė ją kur kas įdomesnę nei tradicinė analizė. Manau, ateityje platformą bus galima panaudoti trenerio darbe kuriant pratimus, treniruočių planus, treniravimo ciklus bei analizuojant komandos žaidimą ir treniruočių procesą.“

Žinių ir inovacijų perdavimo departamento informacija