Bakalauro ir magistro studijas Lietuvos sporto universitete pasirinko daugiau pirmakursių nei pernai

Pasibaigus visiems priėmimo į aukštąsias mokyklas etapams, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, nors 2020 m. abiturientų skaičius Lietuvoje mažėjo – buvo 24 667 (2019 m. – 26 081), bet stojančiųjų padaugėjo 9,8 proc. (2020 m. – 29 431,  2019 m. – 26 793 prašymų).

Lietuvos sporto universitete (LSU) nuo rugsėjo 14-osios studijas pradėjo 6 proc. daugiau pirmakursių nei pernai – 239 (2019 m. – 225). Valstybės lėšomis LSU pirmame kurse studijuos net 64 proc. daugiau studentų nei praėjusiais metais. Tam įtakos turėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 120 valstybės finansuojamų vietų, kurios buvo skirtos sporto krypties studijoms.

Tiek valstybės finansuojamoms, tiek nefinansuojamoms vietoms šiemet, kaip ir pernai, LSU taikė vienodą minimalų slenkstinį stojimo balą – 5,4. Šią stojimo kartelę gerokai peržengė į Kineziterapijos, Sporto ir turizmo vadybos, Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos, Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos studijų programas priimti studentai. Studijas LSU pradės ir trys šimtukininkai.

Nudžiugino susidomėjimas Universiteto studijų programomis ne tik pagrindinio, bet ir papildomo priėmimo metu, o Treniravimo sistemų studijų programa pateko tarp dešimties populiariausių Lietuvoje.

„Džiugu, kad stojantieji rinkosi visas septynias LSU siūlomas studijų programas Tradiciškai populiariausia Universiteto studijų programa išlieka Treniravimo sistemos. Daugiau pirmakursių nei pernai studijuos Sporto ir turizmo vadybos, Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programas. Po kelerių metų pertraukos skirti valstybės krepšeliai būsimiesiems fizinio ugdymo specialistams, tad Fizinio ugdymo ir sporto studijų programa irgi sulaukė gerokai daugiau stojančiųjų. Beje, šios studijų programos pirmakursiams, studijuosiantiems valstybės lėšomis, planuojama skirti ir 300 eurų stipendijas“, – sako LSU studijų prorektorė doc. dr. Jūratė Požėrienė.

Magistrantūros studijas LSU rugsėjį pradėjo irgi gerokai daugiau pirmo kurso studentų – 265 (2019 m. – 204, 2018 m. – 174 magistrantai).

„Magistrantūros studijas Universitete rinkosi daugiau žmonių, gerokai anksčiau baigusių bakalauro studijas ir jau turinčių darbo patirties. Jie nori gilinti savo profesines žinias ir praplėsti kompetencijas. Dažnai rinkosi net kitos srities studijas. Pavyzdžiui, kineziterapeutai, norintys įgyti specifinių darbo su neįgaliaisiais ar specialiųjų poreikių žmonėmis žinių, stojo į Taikomosios fizinės veiklos magistrantūrą, sporto šakų treneriai – į Turizmo ir sporto vadybos, kad įgytų vadybinių kompetencijų“, – teigia studijų prorektorė.

Šiemet LSU itin populiarios ir išlyginamosios Kineziterapijos bei Turizmo ir sporto vadybos studijos.