Virtualioje šventinėje Universiteto bendruomenės popietėje – sveikinimai Metų geriausiesiems

Kasmet prieš didžiąsias žiemos šventes Lietuvos sporto universiteto bendruomenė smagiai šurmuliuodavo šventinėje vakaronėje. Šią gražią tradiciją tęsėme ir šiemet, tik laikydamiesi karantino reikalavimų šventėme virtualiai – susibūrėme Teams platformoje.

„Kad ir kokios būtų aplinkybės, visada malonu pabendrauti vieniems su kitais. Metai buvo kupini iššūkių, kurie pareikalavo iš mūsų visų absoliutaus prisitaikymo. Esu dėkinga, kad visi buvote kūrybingi, pozityvūs ir kantrūs“, – sakė rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė, linkėdama sveikų, įdomių ir ramesnių ateinančių metų.

Tarybos pirmininkas Arūnas Kučikas, apžvelgęs šiųmečius iššūkius ir įvykius, linkėjo, kad išoriniai pandemijos suvaržymai nesuvaržytų vidinio džiugesio, ramybės ir vilties.

Per šventinę popietę pasveikinti ir Metų geriausieji.
LSU studentai Metų studente už studentišką maksimalizmą sporte, studijose ir visuomeninėje veikloje išrinko Miglę Dudėnaitę, Metų dėstytoja (jau antrus metus iš eilės) už nuoširdumą ir atsidavimą studentams – Iloną Tilindienę, o Metų dėstytoju už supratingumą ir norą suteikti studentams kuo daugiau žinių – Mantą Mickevičių.

Metų mokslininku tapo Daniele Conte, 2020 m. paskelbęs daugiau nei 10 ISI Web of Science publikacijų, kartu su Tarptautine teniso federacija įgyvendinęs tarptautinį projektą.
Metų jaunąja mokslininke už kūrybingą mokslinę veiklą pripažinta doktorantė Agnė Čekanauskaitė – 4 ISI Web of Science publikacijos per 2020 m.
Metų mokslo žvaigždės nominacija atiteko prof. dr. Mariui Brazaičiui, sporto mokslą populiarinančiam Lietuvoje ir užsienyje.
Metų mokslo projektas – UEFA finansuojamas sporto mokslo projektas, kuriame dirba grupė profesionalių Universiteto tyrėjų.

Šie metai dėl koronaviruso pandemijos buvo skurdūs sporto varžybų, tad ir LSU sportininkai turėjo labai mažai progų pademonstruoti savo meistriškumą. Taigi šiemet Universitete buvo išrinkta tik Metų sportininkė. Ja tapo Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos studentė, treko ir plento dviratininkė Olivija Baleišytė, savarankiškai besitreniruojanti ir skinanti pergales Lietuvoje bei svetur: pasaulio ir Europos elito treko čempionatuose ji buvo šešta, Europos jaunimo treko čempionate užėmė 3 vietą, Baltijos šalių treko čempionate – 1 vietą.

Universiteto bendruomenė tradiciškai rinko ir Metų administraciją bei Metų įvykį.
Metų administracija už nuolatinę ekstra čia ir dabar techninę pagalbą bei kantrius mokymus pripažintas Informacinių technologijų skyrius.
Metų įvykis – virtualus Sporto forumas-tarptautinė mokslinė konferencija „Sportininkų rengimo valdymas“. Šis nuotolinis renginys pritraukė beveik 900 dalyvių.

Sveikinimų sulaukė ir ne vieną dešimtmetį Universitete dirbantys bendruomenės nariai: 45 metus prasmingai, sportiškai ir entuziastingai triūsia Treniravimo mokslo katedros docentė, Sporto ir laisvalaikio centro plaukimo trenerė Birutė Statkevičienė; 40 metų – Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė bei Sporto mokslo ir inovacijų instituto inžinierius Petras Jeneckas; 35 metus – Leidybos grupės vyresnioji redaktorė Romutė Ramanauskienė, Treniravimo mokslo katedros docentas Alfonsas Buliuolis; 30 metų – Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros docentas Pavelas Zachovajevas; 25 metus – Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotoja, Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros profesorė Rasa Jankauskienė bei Žmogiškųjų išteklių ir strateginio valdymo departamento archyvarė Aurelija Kuzmienė; 20 metų – Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros docentė Vilma Dudonienė, Treniravimo mokslo katedros docentė, Sporto ir laisvalaikio centro krepšinio trenerė Rasa Kreivytė, Treniravimo mokslo katedros profesorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotojas Jonas Liudas Poderys, Treniravimo mokslo katedros profesorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslo darbuotojas Vytautas Streckis, Fizinio ir socialinio ugdymo katedros docentė Ilona Tilindienė, Infrastruktūros ir paslaugų centro darbuotojas Ričardas Urbelis; 15 metų – Treniravimo mokslo katedros docentė Kristina Bradauskienė, Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros docentė Vilma Juodžbalienė, Ekonomikos ir finansų skyriaus vyriausiasis ekonomistas Kęstutis Kaušilas, Fizinio ir socialinio ugdymo katedros docentė Laima Trinkūnienė, Treniravimo mokslo katedros docentė Kristina Zaičenkovienė.

Padėkos žodžiai skirti nuolatiniams Universiteto rėmėjams Rolandui Malaiškai, Inai Kavaliauskienei, Gintarui Skobui, Arnui Rimdeikai, Rimantui Rutkauskui, Valerijui Makūnui, Donatui Motiejūnui, Robertui Lekavičiui, Edgarui Stankevičiui ir Artūrui Krukiui. „Šių žmonių parama Universitetui labai svarbi. Jie nuolat padeda mūsų studentams, talkina organizuojant įvairius renginius, pataria tobulinant studijų programas“, – sakė sporto ir partnerystės prorektorius doc. dr. Vidas Bružas.

Šventiškai nusiteikusiai Universiteto bendruomenei muzikinius kūrinius dovanojo Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos moksleivė Simona Rėklaitytė.

Antroje popietės dalyje lektorius Saulius Kavaliauskas subūrė visus į virtualų žaidimą „Protų mūšis“.