23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė ,,Kartu įveikiant krizes”

Balandžio 23-29 d. vykstanti 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“ skirta apibendrinti kaip pastarųjų kelerių metų įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu kažko išmokome ir tapome atsparesni?

Prenumeruojamų elektroninių mokslinės informacijos išteklių gausa, galimybė užtikrinti prieigą prie informacijos nutolusiems vartotojams, taip pat nuotoliniai vartotojų mokymai ir konsultacijos leido LSU bibliotekai greitai prisitaikyti prie naujų aplinkybių pandemijos pradžioje ir išlaikyti paslaugas savo vartotojams. Diskusijos bibliotekininkų bendruomenėje, kokių priemonių buvo imtasi, kaip buvo reaguota į  krizines situacijas gali padėti pasiruošti naujiems galimiems ateities iššūkiams.

LSU bibliotekoje 23-iosios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga organizuojami renginiai:

  • Paroda „Saugomų išteklių įvairovė LSU bibliotekoje“.

Šioje parodoje biblioteka pristato įdomiausius savo forma, apipavidalinimu ar pasižyminčius kitomis išskirtinėmis savybėmis fondo leidinius nuo seniausių saugomų spausdintų knygų ir periodinių leidinių iki modernių knygų elektroninėse laikmenose.

  • Paroda „Balandžio 26-oji – pasaulinė intelektinės nuosavybės diena“.

Parodos tikslas – supažindinti bibliotekos vartotojus su intelektinės nuosavybės samprata, paskatinti domėtis jos kuriama verte bei tendencijomis.  Minėdama šią dieną, biblioteka jungiasi prie Lietuvos leidėjams, knygynų savininkams, bibliotekininkams ir visiems mylintiems knygas aktualios iniciatyvos Skaitykis su knygomisir siekia atkreipti vartotojų dėmesį į knygų autorines teises ir © simbolį knygose.

  • Akcija „Padovanok knygą bibliotekai“.

 Akcijos tikslas – turtinti bibliotekos knygų fondą įdomiomis ir reikalingomis knygomis. Kviečiame prisijungti prie akcijos ir padovanoti bibliotekai knygą, suteikiant jai naują gyvenimą! Dovanojamų knygų lauksime bibliotekos 1-ojo aukšto fojė balandžio 24–28 dienomis.

Kviečiame dalyvauti!