LSU studentas P. Kučas: „Džiaugiuosi, kad dalelę savęs galiu duoti valstybei“

Nors ginti Tėvynę – kiekvieno pareiga, tačiau retas kuris tam pasiryžta savo noru. Šiuolaikinis jaunimas labiau linkęs praleisti laisvalaikį virtualioje erdvėje.
Tačiau ne visiems ji tokia patraukli. Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų III kurso studentas Paulius Kučas didžiąją dalį laisvalaikio skiria tarnybai Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP).  Tai – ne tik prasmingas laisvalaikis,  bet ir gyvenimo mokykla.
„Tarnaudamas kariuomenėje susiduri su daug iššūkių, dažnai turi įveikti save, net pasiekti savo galimybių ribas. Ilgainiui pradedi į viską žvelgti rimčiau, tai suteikia drąsos gyvenime priimti nelengvus sprendimus“, – pasakoja Paulius.
Savo kelią kariuomenėje Paulius pradėjo prieš penkerius metus. Vos baigęs mokyklą, jis pasirinko privalomąją karo tarnybą. Vėliau įstojo į LSU, o tarnybą tęsė Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Šiuo metu jis tarnauja KASP Dariaus ir Girėno 2-oje rinktinėje.
„Kartais nelengva, tačiau nesigailiu, kad pasirinkau savanorio kelią. Nelengva dalyvauti pratybose po intensyvios mokslų savaitės universitete. Dažnai savaitgalį praleidžiu miškuose, poligonuose, įvairiose pratybose. Kartais pritrūksta laiko pasiruošti atsiskaitymams, būna savaičių be poilsio dienų“, – sako LSU studentas.
Paulius neįsivaizduoja savo gyvenimo be savanorystės – jis savanoriauja ne tik kariuomenėje, bet ir Universitete.  Praėjusiais metais jis išrinktas LSU Studentų atstovybės prezidentu.
„Savanorystė man patinka. Savanorių pajėgoms per mėnesį skiriu vieną, kartais du savaitgalius. Būna, kad pratybos trunka savaitę ar ilgiau. Kariuomenėje svarbiausia taisyklė – klausyti vadų nurodymų.  Studentų atstovybėje – viskas kitaip. Pats turi kurti, daryti, sakyti… Tai daugiau iniciatyvos reikalaujantis darbas“, – mintimis dalijasi LSU studentas.
Paulius skatina ir kitus studentus prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų. „Tarnaudami Krašto apsaugos savanorių pajėgose pirmiausia suteikiame naudą sau, susipažįstame su karybos menu, sutinkame daug naujų žmonių. Išreiškiame savo meilę valstybei, norą ją ginti. Galime didžiuotis savimi, kad esame, kad galime saugoti tai, kas brangiausia“, – sako Paulius.

Nuotraukos iš asmeninio P. Kučo archyvo