Universiteto studijos pristatytos tarptautinėje aukštojo mokslo mugėje Kazachstane

Įgyvendinant projektą „Lietuvos aukštųjų mokyklų žinomumo ir prestižo didinimas Kazachstane, studijų Lietuvoje populiarinimas“, Almatoje kartu su kitų Lietuvos universitetų – VGTU, LSMU, VDU, KTU ir ASU – atstovais lankėsi LSU studijų programos Physical Activity and Lifestyle direktorė doc. dr. Rita Gruodytė-Račienė. Šiame projekte LSU dalyvauja jau ne pirmus metus.

Lietuvos universitetų delegacija Almatoje dalyvavo Tarptautinėje aukštojo mokslo mugėje „Begin Group Edu Fair“. Į ją, be Kazachstano aukštųjų mokyklų, buvo atvykę atstovai iš 11 pasaulio šalių – Australijos, JAV, Kanados, Singapūro, Vokietijos, Danijos, Prancūzijos ir kitų, reprezentuojančių daugiau nei 40 skirtingų universitetų. Greta verslo, vadybos, ekonomikos, medicinos, technikos ir technologijų srities studijų programų jaunuoliams iš Almatos ir jos apylinkių buvo pristatytos ir sporto mokslo krypties bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų galimybės Lietuvoje. Dažniausiai pokalbiai būdavo pradedami klausimais, ar aukštojoje mokykloje yra siūlomi grantai arba stipendijos užsienio studentams. Didžiausio susidomėjimo susilaukė anglų kalba vykdomos Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos, Kineziterapijos, Sporto vadybos, Sportinės rekreacijos ir turizmo, Sportinės veiklos analizės, Krepšinio treniravimo ir valdymo studijų programos. Parodoje dalyvavo apie 1500 moksleivių bei studentų. Be aukštųjų mokyklų atstovų, jaunuolius ir jų tėvus studijų užsienyje klausimais konsultavo įvairios Kazachstano ir užsienio šalių agentūros bei mokymo centrai.

Vasario 16 d. universitetų akademinė bendruomenė lankėsi generaliniame Lietuvos Respublikos konsulate Almatoje, kur paminėjo valstybės atkūrimo šimtmetį. Renginyje dalyvavo generalinis konsulas Valdas Burneika su šeima, Almatos lietuvių bendruomenė bei kiti konsulato darbuotojai.

Doc. dr. R. Gruodytė-Račienė lankėsi ir Kazachijos sporto ir turizmo akademijoje (KSTA), kur dalyvavo susitikimuose su rektoriumi Zakiryanov Baurzhan Kairatovich, Tarptautinių ryšių skyriaus vadove Dusupova Roza Adilbekovna ir Turizmo fakulteto dekane Imangulova Tatjana Vasiljevna. Dėstytoja skaitė paskaitas ir vykdė pratybas KSTA studentams, pristatė mokslinius tyrimus akademinei bendruomenei.

Lietuvos sporto universitetas ir Kazachstano sporto ir turizmo akademija bendradarbiauja nuo 2013 m., kai KSTA prezidentas ir studijų prorektorius per vizitą Universitete su LSU vadovais pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tais pačiais metais LSU įstojo į Tarptautinę kūno kultūros ir sporto universitetų asociaciją. 2014 m. į Universitetą atvyko pirmieji du mainų studentai, kurie studijavo bakalauro Treniravimo sistemų studijų programoje. 2015 m. vienas KSTA studentas mokėsi Turizmo ir sporto vadybos magistrantūros programoje, o 2017 m. septyni studentai – bakalauro PAL ir Kineziterapijos programose bei magistrantūros IMPAS programoje. 2017–2018 mokslo metais pagal Erasmus+ programą KSTA prof. Josif Andriuščišin skaitė sporto psichologijos paskaitas LSU, o Treniravimo sistemų studijų programos prof. Antanas Skarbalius vyko skaityti paskaitų į Kazachijos sporto ir turizmo akademiją. Kazachstane LSU atstovavo ir prof. A. Emeljanovas, prof. R. Jankauskienė. Šiemet numatytas ir prof. B. Švagždienės vizitas. Kovo 19–23 d. vyksiančioje LSU tarptautinėje savaitėje dalyvaus KSTA Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Dusupova Roza ir Turizmo fakulteto dekanė Imangulova Tatjana. Partnerystės ryšius numatoma plėtoti ir ateityje.

Nuo projekto „Lietuvos aukštųjų mokyklų žinomumo ir prestižo didinimas Kazachstane, studijų Lietuvoje populiarinimas“įgyvedinimo pradžios įvyko keturi Lietuvos universitetų atstovų organizuoti renginiai Kazachstane. 2017 m. balandžio mėn. iniciatyva suorganizuoti renginį Kazachstane ir viešinti Lietuvos aukštąjį mokslą bei studijų programas teko LSU – tuomet bendradarbiaujant su KSTA įvykdyta mokslinė-metodinė konferenciją sveikatingumo tematika. Planuojama, kad įgyvendinus projekto veiklas padidės Lietuvos ir jos aukštojo mokslo žinomumas bei prestižas, Lietuvos universitetų tarptautiškumas. Projekto trukmė – nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 m. balandžio 30 d. Projektui įgyvendinti yra skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

Doc. dr. Ritos Gruodytės-Račienės informacija