Sportininko pasiekimai neatsiejami nuo kompetentingo trenerio darbo

Mūsų šalies sportininkai Lietuvą garsina jau ne vieną dešimtmetį. Mes didžiuojamės olimpiniais, pasaulio, Europos ar universiadų čempionais. Tačiau nedaug kas susimąsto, kad sportininkų pasiekimai neatsiejami nuo gerai parengtų trenerių. Lietuvos sporto universitetas vienintelis Lietuvoje rengia tokius specialistus, o studijų programa „Treniravimo sistemos“ yra tarp dešimties populiariausių studijų programų šalyje. 

 

Trenerio kelyje netrūksta iššūkių: jis turi valdyti sunkius sportinio rengimo procesus. Ugdyti asmeybę  reikia ne tik specialių žinių bei profesinės kompetencijos, bet ir plataus universitetinio išsilavinimo.  

 

Treneris, privalo žinoti vaiko, paauglio, bręstančio jaunimo ir suaugusio žmogaus, taip pat skirtingų lyčių žmonių psichologinius ir fiziologinius ypatumus, mokėti taikyti edukacinius asmenybės ugdymo principus bei metodus. Treneris daug laiko praleidžia su auklėtiniais stovyklų, išvykų į varžybas metu, todėl  turi galimybes bendrauti su sportininkais ir ugdyti jų asmenybes.  

 

Būsimi treneriai studijuoja humanitarinius (filosofijos, istorijos, komunikacijos, informatikos), socialinius (ekonomikos, sociologijos, pedagogikos, psichologijos, vadybos ir administravimo), biomedicininius (fiziologijos, sporto medicinos, judesių valdymo, reabilitacijos, sporto medicinos) mokslus.

 

Šiuo metu Lietuvos sporto universitete studijų programoje „Treniravimo sistemos“ rengiami daugiau kaip 30 sporto šakų treneriai. Programa parengta remiantis tarptautinės ekspertų grupės 2007 metais atlikto išsamiojo vertinimo išvadomis, taip pat Europos 15 universitetų treniravimo mokslų magistrinių studijų aprašu. Tai unikali studijų programa, rengianti sporto magistrą, įgysiantį šiuolaikinių sportininkų treniravimo technologijų žinių, gebantį atlikti  mokslo tyrimus, juos taikyti valdant sportininkų treniravimo vyksmą, perteikti sportininkų treniravimo technologijų naujausias žinias kitiems treneriams. Sporto magistrai gebės konkuruoti tarptautinėje trenerių veiklos rinkoje.

 

Kokios galimybės atsiveria LSU absolventams? Asmenys, įgiję sporto magistro laipsnį, galės dirbti sportininkų treniravimo technologijų tyrėjais, akademinių įstaigų dėstytojais, aukščiausios kvalifikacijos treneriais Lietuvos ar užsienio viešo ar privataus sektoriaus institucijose. 

 

Lietuvos sporto universitetą yra baigę žymūs sportininkai – olimpinių žaidynių, pasaulio, Europos čempionas disko metikas Virgiljus Alekna, olimpinių žaidynių sidabro medalininkė septynkovininkė Austra Skujytė ir daugelis kitų. Universitete žinias studentams perteikia žymus treneris ir sporto mokslininkas – tarptautinės kategorijos treneris profesorius Aleksas Stanislovaitis. LSU parengtų trenerių kompetencija pripažįstama visame pasaulyje. Ar norėtum tapti vienu iš jų?

 

  Daugiau apie studijų programą