Moderniems kūno kultūros mokytojams visada atsivers galimybės

Studentai, įstoję studijuoti nuo 2017–2018 m. m., įgys dvigubą laipsnį – sporto bakalauro ir ugdymo mokslų bakalauro, mokytojo profesinę kvalifikaciją. Baigę studijas, jie galės dirbti ir kūno kultūros mokytojais, ir treneriais.

 

Studijų programa „Kūno kultūra ir sportas“ siekia parengti šiuolaikišką kūno kultūros mokytoją ir trenerį, kuris prisiima atsakomybę ir skatina mokinių aktyvią fizinę veiklą per kūno kultūros pamokas ir po jų. Kelis dešimtmečius šalyje daugiausia dėmesio skiriama ne moksleivių sporto pasiekimams, o fiziniam aktyvumui ir sveikatos stiprinimui. Keičiasi ir kūno kultūros mokytojo užduotis – jis turi patraukliai ir kūrybingai pristatyti fizinės veiklos naudą, įdiegti norą visą gyvenimą būti aktyviems.

 

Studijų programoje dirba patyrę sporto srities dėstytojai ir mokslininkai, kurie aktyviai dalyvauja tarptautinio lygmens sporto mokslo ir Europos sporto politikos formavimo darbe bei rengia publikacijas garsiausiems pasaulio mokslo žurnalams.

 

Dėstytojai yra tarptautinio ir nacionalinio lygmens įvairių veiklų ekspertai, jie Lietuvai atstovauja FIEP Europe (Europos Tarptautinė Kūno Kultūros Federacija), FIEP World (Pasaulio Tarptautinė Kūno Kultūros Federacija), INSHS (Tarptautinis sporto ir sveikatos mokslo tinklas) ir kitoms institucijoms bei organizacijoms.

 

LSU studijų programa „Kūno kultūra ir sportas“ nuo kitų Lietuvoje vykdomų kūno kultūros programų skiriasi tuo, kad ji aiškiai apibrėžta – kitų universitetų programose nėra atskirtos pasiekimų sporto ir fizinio ugdymo idėjos. Mūsų rengiami mokytojai-treneriai išskirtinai daug dėmesio skiria sveikatingumui, o ne sporto pasiekimams. Nepaisant to, LSU absolventai gali dirbti ir neformalioje bei pasiekimų sporto veikloje.

 

Šios studijų programos absolventai geba parengti ir koordinuoti fizinio ugdymo bei sveikatos stiprinimo projektus mokyklose. 

 

Labai svarbu, kad šiuolaikiškas kūno kultūros mokytojas ir treneris gebėtų ne tik dirbti fizinio ugdymo srityje, bet ir suvoktų sveikatos stiprinimo darbo specifiką, gebėtų dirbti komandoje, turėtų kompetencijų dalyvauti mokyklos sveikatos ugdymo darbe. Taip pat svarbu, kad kurtų, įgyvendintų ir koordinuotų sveikatos stiprinimo mokyklose projektus. Dėl prastėjančios moksleivių sveikatos kūno kultūros mokytojas ir treneris tampa vis svarbesnis. Neabejojame, kad pasirinkę šią studijų programą, turėsite puikias galimybes įgyvendinti naujas idėjas ir dirbti prasmingą darbą.

 

Daugiau apie studijų programą