Kvalifikacijos tobulinimo kursai kineziterapeutams „Manualinė stuburo terapija”

    Kursų turinys

  Šių kursų metu bus analizuojami anatominiai ir funkciniai kryžmeninio klubo sąnario, juosmeninės, krūtininės ir kaklinės stuburo dalies ypatumai. Siekiant pritaikyti tinkamiausią manualinę terapiją atliekamas sąnarių, nervų ir raumenų sistemų, susijusių su stuburu, ištyrimas. Pateikiami anatominių stuburo pokyčių ir funkcinių sutrikimų vertinimo pagrindai.

  Ypatingas dėmesys skiriamas mokslu grįstai praktikai, akcentuojamas klinikinis paciento ištyrimas, vertinimas, klinikinės informacijos interpretavimas, diferencinė diagnostika ir intervencija. Svarbus kurso aspektas yra mokslinis klinikinės praktikos pagrindimas. Taip pat skausmo klasifikacija ir jos pagrindu taikomos gydymo strategijos.

   Paskaitos, demonstravimo ir pratybų metodai taikomi mokomajai medžiagai pateikti.

  Kursai skirti praktikams ir akademiniam personalui, kurie domisi manualine terapija, manualine medicina ar griaučių-raumenų sritimi. Kursų medžiaga naudinga specialistams, kurie ieško naujos informacijos, siekia plėtoti profesines kompetencijas ir tobulinti savo klinikinę praktiką. Dalyviai įgis žinių ir gebėjimų, susijusių su though sound methodology, gydymo strategijomis ir progresija.

  Manualinės terapijos kursuose gali dalyvauti ir specialistai, neturintys arba turintys labai mažai manualinės stuburo terapijos patirties. Taigi norint dalyvauti mokymuose nereikia jokio specialaus pasirengimo.

  Ankstesnių kursų dalyviai įvertino, kad šie mokymai labai aukšto profesinio lygio, kokybiški ir efektyvūs, o itin kompetentingas lektorius puikiai perteikia teorines ir praktines žinias bei įgūdžius.

 

  Tarptautinio pripažinimo lektoriaus, kaulų, raumenų specialisto Vaido Stalioraičio CV rasite čia.

  Daugiau informacijos apie lektorių – feisbuko paskyroje Vaidas Stalioraitis – FACP.

 

  Išklausę kursus klausytojai:

  1. Susipažins su naujausiais moksliniais įrodymais bei klinikinio mąstymo principais, susijusiais su stuburo ir periferinių sąnarių manualine terapija.

  2. Žinos su amžiumi susijusius anatominius, patoanatominius ir biomechaninius stuburo pokyčius.

  3. Gebės surinkti atitinkamą subjektyvią informaciją apie pacientą.

  4. Gebės analizuoti laikysenos tipus, sieti juos su normaliu judesiu ir specifinėmis stuburo disfunkcijomis.

  5. Gebės analizuoti judesio stereotipą ir sieti jį su specifinėmis stuburo disfunkcijomis.

  6. Gebės atskirti klinikinius judesio modelius (,).

  7. Tobulins klinikinio mąstymo įgūdžius, taikys holistinį paciento ištyrimą bei juo pagrįs įvairių sistemų sutrikimų diferencinę diagnostiką.

  8. Gebės atlikti fizinį tarpslankstelinių sąnarių, nervų ir stuburo raumenų ištyrimą.

  9. Gebės pasirinkti tinkamas intervencijos strategijas ir pritaikyti manualines technikas bei specifinius pratimus, atitinkančius ištyrimo rezultatus.

  10. Gebės taikyti provokacinius testus, kurie padeda idenfikuoti specifines segmentines judesio disfunkcijas.

  11. Gebės taikyti provokacinius testus skausmui reprodukuotii.

  12. Supras skausmo mechanizmus ir gebės skirti ūmų, lėtinį bei kompleksinį skausmą.

  13. Gebės identifikuoti nervinių struktūrų pažeidimą.

 

 

   Kursų pagrindimas

  Kursų metu bus pristatomi klinikiniai atvejai raštu, demonstruojamos, simuliuojamos realios situacijos. Per praktines pratybas bus demonstruojamos ir koreguojamos dalyvių atliekamos technikos.

   Sąnarių sistema

  Ypatingas dėmesys skiriamas tikslaus ir specifinio manualinio ištyrimo, kurį sudaro skirtingos technikos, mokymui.

  Pastarųjų metų moksliniai tyrimai rodo, kad hipo ir hipermobilių segmentų identifikavimas ir parinktas tinkamas gydymas duoda kur kas geresnių rezultatų.

   Nervų sistema

  Kursų metu bus pateikta nervinių struktūrų pažeidimų, skausmo sindromų apžvalga, trijų tipų nervinės disfunkcijos diferencinė diagnostika: neuropatinio skausmo su centrine sensitizacija, neuropatinio skausmo su periferinio nervo sensitizacija ir neuropatinio skausmo su aksono pažeidimu (kompresinė neuropatija). Bus demonstruojama ir mokoma minėtų būklių praktinių ištyrimo metodų, pateikiami klinikiniai atvejai.

  Neurogeninis skausmas klasifikuojamas atsižvelgiant į klinikinio ištyrimo rezultatus į sensorinį hiperjautrumą (sensory hypersensitivity), kompresinę neuropatiją (compression neuropathy) ir periferinę sensitizaciją (peripheral nerve sensitization).

   Raumenų sistema

  Mokymų metu bus akcentuojamas funkcinis motorinės stuburo kontrolės ištyrimas bei pateikta teorinė simptomų ir požymių, nustatomų esant sutrikusiai motorinei kontrolei, koncepcija. Teigiama, kad svarbu atpažinti ir suprasti, jog ne visiems pacientams reikalingas motorinis retreniravimas. Tik nedaugeliui pacientų būdingas nestabilumas. Yra mokslinių įrodymų, kad šių pacientų gydymas taikant stabilizavimo pratimus yra netinkamas ir neefektyvus. Paciento, kuriam reikia judesių mokymo, identifikavimas yra svarbi šio kurso dalis. Per kursus bus mokoma paciento, kuriam būdingas judesių valdymo sutrikimas sisteminio ir funkcinio treniravimo. Juosmens-dubens ir kaklo srities ištyrimas bei kineziterapija pagal O'Sullivan modelį bus pateikta mokymų metu.

 

  Kursų programa: čia.

 

  Kursų trukmė:

  8 dienų kursus sudarys dvi dalys:

  I dalis: 4 dienos – 2018 m. gegužės 9–12 d.

  II dalis:  4 dienos – 2018 m. gegužės 14–17 d.

 

  Registracija – iki 2018 m. balandžio 1 d.

 

  Registracijos forma: čia

 

  Kursų kaina:

  8 dienos – 980 EUR

  4 dienos – 530 EUR

 

  Norint užsitikrinti vietą kursuose reikia 200 eurų avansą pervesti iki 2018 m. kovo 1 d.

  Sąskaitos rekvizitus gausite užpildę registracijos formą.