Bibliotekoje mokėmės šokti „Sirtakį“, „Bačatą“ ir viduramžių šokius

      Vasario 27 d. LSU biblioteka tapo ne tik ta vieta, kur ateinama susikaupti, pasisemti žinių, bet taip pat ir geros nuotaikos bei emocijų – čia vyko renginių ciklo SUSITIKIME BIBLIOTEKOJE „Šokio vakaras“.

      Renginio pradžioje pranešimą apie šokių stilių įvairovę skaitė KKU III kurso specializacijos „Šokis“ studentės: Monika Petravičiūtė, Žiedė Šimanskytė, Sandra Januševičiūtė, Gerda Juronaitė, Gintarė Žibortaitė. Pranešėjos supažindino su lietuviško tautinio šokio istorija, pristatė žymiausius mūsų šalies choreografus, taip pat pasakojo apie pramoginių-sportinių šokių kilmę, esminius bruožus, demonstravo video medžiagą iš šokių konkursų. Viena iš studenčių pristatė baleto atsiradimo istoriją, pasakojo, kad baleto ištakos – šventieji senovės Egipto ir Indijos šokiai, dalijosi faktais apie baleto aprangos vystymosi etapus – kaip ji kito ir „lengvėjo“. Nebuvo pamirštas ir modernus šokis bei jo raida. Pasirodo, modernus šokis išsivystė kaip šokėjų maištas prieš klasikinį baletą. Pristatymą baigė vienos iš pranešėjų pasakojimas apie šiuolaikinį gatvės šokį.

      Po įdomaus pranešimo visi buvo pakviesti į II bibliotekos aukštą, kur renginio dalyviams Lotynų Amerikos šokį „Rumbą“ šoko KKU IV kurso specializacijos „Šokis“ studentė Erika Zakaraitė su partneriu Viktoru Kilman. Kita LSU studentė Gerda Juronaitė kartu su savo ugdytinėmis moksleivėmis demonstravo gatvės šokius. Vėliau visi turėjo progą pasimokyti šokti „Sirtakį“, išmokti viduramžių šokio ir Lotynų Amerikos šokio „Bačata“ žingsnelių. Renginyje netrūko geros nuotaikos ir įspūdžių. LSU biblioteka ir Leidybos grupė dėkoja už pagalbą organizuojant renginį Kūno kultūros studijų programos direktorei Laimai Trinkūnienei ir dėstytojai Neringai Baranauskienei.

 

 

Leidybos grupės informacija

Galerija