Sveikatingumo patarimai – renginyje bibliotekoje

      Vakar, vasario 5 d., LSU bibliotekoje vyko ketvirtasis ciklo „Susitikime bibliotekoje“ renginys pavadinimu „2013-ieji – sveikatingumo metai“. Jo metu ilgametė mūsų universiteto dėstytoja Ona Gasparkienė dalijosi savo sveikatos išsaugojimo receptais su gausiai susirinkusiais dalyviais. O. Gasparkienė yra biomedicinos mokslų daktarė docentė, Lietuvos sveikuolių sąjungos narė, gydomosios kūno kultūros (kineziterapijos), gydomojo masažo specialistė, fizinio aktyvumo įgūdžių skiepytoja, sveikos gyvensenos ugdytoja ir populiarintoja, metodinių straipsnių, keturių knygų autorė.

      Pasak 85-erių sulaukusios ir gyvybingumu trykštančios viešnios, kad žmogus būtų sveikas, reikia siekti fizinės ir psichinės darnos bei gyventi harmonijoje su aplinka. Pati senjorė laikosi šio principo ir tokiu būdu jau daugelį metų išvengia vizitų pas gydytojus. O. Gasparkienė dalijosi patarimais, kaip būti sveikam, nebaigus specialių mokslų, kiekvienam prieinamomis priemonėmis bei į renginį atėjusius studentus mokė, kad reikia save ir savo fizinę būklę sekti, ja rūpintis nuo jaunų dienų, taip pat reguliariai tikrinti savo sveikatą, nors mūsuose tai dažniau daroma tik sulaukus vyresnio amžiaus. Anot jos, reikia neužmiršti pasirūpinti savimi, sveikai matintis, būti aktyviam ir nuolat judėti. Ji pati kasdien mankštinasi po 1–1,5 valandos, grūdinasi vandeniu ir kilnoja net 5 kg. sveriančius svarmenis! Dėstytoja taip pat akcentavo teisingo kvėpavimo svarbą, teigė, kad jis turi būti ugdomas ir visus renginio dalyvius įtraukė į eksperimentą – kiek kiekvienas gali būti nekvėpavęs, aiškino, koks turėtų būti normalus kvėpavimo tempas.

      Vėliau viešnia noriai ir šmaikščiai atsakinėjo į susitikimo dalyvių klausimus, palinkėjo visiems nesnausti, o imti aktyviai rūpintis savo sveikata jau nuo šiandien.

      Leidybos grupės direktorė Kristina Visagurskienė pasiūlė visiems renginio dalyviams parašyti savo „sveikatos receptą“ 2013-iems metams ir jo laikytis. Renginyje dalyvavę LSU studentai ir darbuotojai taip pat gavo dovanų po citatą iš Vydūno knygos „Sveikata, jaunumas, grožė“.

      Šiuo metu bibliotekos III aukšte veikia mūsų universiteto mokslininkų ir kitų autorių išleistų leidinių apie sveikatingumą paroda. Kviečiame apsilankyti!

Galerija